Lions
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Lions

sd
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Cierniowisko

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Gość
Gość




Cierniowisko  Empty
PisanieTemat: Cierniowisko    Cierniowisko  EmptyPią Mar 20, 2015 5:54 am

Nazwa mówi sama za siebie. To miejsce osadzone jest pośród krzewów cierniowych, porastających równiny. Trzeba być tu bardzo ostrożnym, gdyż łatwo o potknięcie i nieprzyjemne wylądowanie pośród kłujących kolców. Czasem oplatające siebie wzajemnie gałęzie tworzą zadaszenia, przez które przebija się mało promieni słonecznych.
Powrót do góry Go down
Umoja
 Przybysz
 Przybysz
Umoja


Liczba postów : 44
Join date : 21/02/2015
Skąd : Ze Wschodu...

Cierniowisko  Empty
PisanieTemat: Re: Cierniowisko    Cierniowisko  EmptyWto Mar 24, 2015 6:46 am

Przybyłam tu na spacer. Właściwie sama nie wiem dlaczego bo co jak co, ale te ciernie nie wyglądały zbyt ciekawie. Pewnie dlatego, że od dziecka uwielbiałam przygody, i często właziłam na drzewa, o różnych jam i w tym podobne miejsca. Teraz też miałam ochotę wybrać się na tereny nieznane, mając nadzieję, że spotka mnie coś interesująego. Szłam ostrożnie przez to miejsce, starając się nie nadepnąć na leżące wszędzie ciernie.
Powrót do góry Go down
Akise
 Zwykły Członek Stada
 Zwykły Członek Stada
Akise


Liczba postów : 34
Join date : 23/03/2015

Cierniowisko  Empty
PisanieTemat: Re: Cierniowisko    Cierniowisko  EmptyWto Mar 24, 2015 6:53 am

Wybrałem się w to miejsce po raz pierwszy w życiu. Nawet stad nie znałem i mimo prób Zacariasa - nie byłem w stanie nauczyć się tego języka. Dosyć ciężki jest... No nie, stanąłem łapą na cierń. Jednak szybko złapałem za niego i sam go sobie wyjąłem. Po chwili zauważyłem dosyć młodą lwicę. Nie byłoby miłe z mojej strony, gdybym się nie przywitał. Musiałem jednak znów gestykulować
[b]- Konnichiwa -[/b] skinąłem głową na przywitanie [b]- Boku wa Akise desu -[/b] przedstawiłem się i położyłem łapę na swojej "piersi" wyraźnie podkreślając swoje imię by pokazać jej, o co mi chodzi
Powrót do góry Go down
Umoja
 Przybysz
 Przybysz
Umoja


Liczba postów : 44
Join date : 21/02/2015
Skąd : Ze Wschodu...

Cierniowisko  Empty
PisanieTemat: Re: Cierniowisko    Cierniowisko  EmptyWto Mar 24, 2015 7:06 am

- [b]Konnichiwa Akise![/b] - odpowiedziałam uprzejmie. Byłam bardzo pojętna i szybko się uczyłam, więc zrozumiałam o co białemu lwu chodzi. -[b] Boku wa Umoja desu[/b] - przedstawiłam się używając tego samego języka, co Akise - [b]Doko kara kimashita ka?[/b] - zapytałam. Miało to znaczyć "Skąd jesteś?".
Powrót do góry Go down
Akise
 Zwykły Członek Stada
 Zwykły Członek Stada
Akise


Liczba postów : 34
Join date : 23/03/2015

Cierniowisko  Empty
PisanieTemat: Re: Cierniowisko    Cierniowisko  EmptyWto Mar 24, 2015 7:16 am

Ucieszyłem się. Nareszcie ktoś, kto zna japoński! Nie muszę już chyba gestykulować i mogę zacząć mówić szybciej
[b]- Watashi wa Nihon kara ki -[/b] oznaczało to "Pochodzę z Japonii" [b]- Anata mo? -[/b] to z kolei znaczyło "a ty?". Byłem ciekaw pochodzenia lwicy i tego, skąd zna japoński. Na swojej drodze widziałem tylko kilka lwów, które mówiły w tym języku. Szkoda, że były to tylko samice... a one niezbyt mnie interesują. Oczywiście jeśli chodzi o związek.
Powrót do góry Go down
Umoja
 Przybysz
 Przybysz
Umoja


Liczba postów : 44
Join date : 21/02/2015
Skąd : Ze Wschodu...

Cierniowisko  Empty
PisanieTemat: Re: Cierniowisko    Cierniowisko  EmptyWto Mar 24, 2015 7:35 am

- [b]Watashi Higashi[/b] - oparłam. Nie bardzo wiedziałam jak mam powiedzieć "z Wschodu" więc powiedziałam jedynie to, co znałam. - [b]Jak się miewasz? Co tu robisz?[/b] - postanowiłam przejść na swój  ojczysty język. Miałam nadzieję, że lew mnie zrozumie... Usiadłam prosto i owinęłam ogon wokół ciała czekając na opowiedź.
Powrót do góry Go down
Akise
 Zwykły Członek Stada
 Zwykły Członek Stada
Akise


Liczba postów : 34
Join date : 23/03/2015

Cierniowisko  Empty
PisanieTemat: Re: Cierniowisko    Cierniowisko  EmptySro Mar 25, 2015 12:32 am

Przechyliłem głowę. Znów niczego nie zrozumiałem, przez to, że był to ten sam język. Nawet nie miałem pojęcia jaką nazwę on nosi. Wymowa trochę jak w japońskim, ale jednak nie do końca... Starałem się w jakikolwiek sposób to zrozumieć, ale bezskutecznie. Trzeba jej o tym powiedzieć, może znów zacznie mówić w zrozumiałym dla mnie języku?
[b]- Gomen'nasai, watashi wa rikai shite inai -[/b] co oznaczało "przepraszam, ale cię nie rozumiem"
Powrót do góry Go down
Umoja
 Przybysz
 Przybysz
Umoja


Liczba postów : 44
Join date : 21/02/2015
Skąd : Ze Wschodu...

Cierniowisko  Empty
PisanieTemat: Re: Cierniowisko    Cierniowisko  EmptySro Mar 25, 2015 1:47 am

Spojrzałam na niego, nic nie rozumiejąc. -[b] Co ty powiedziałeś?[/b] - zapytałam zdezorientowana. Zaraz jednak uświadomiłam sobie, że lew mógł nie zrozumieć mojego pytania. Zaczęłam więc gestykulować. Najpierw przednią łapą wskazałam na niego, potem na siebie i następnie pokręciłam głową w geście przeczącym. Miałam nadzieję, że lew teraz mnie zrozumie...
Powrót do góry Go down
Akise
 Zwykły Członek Stada
 Zwykły Członek Stada
Akise


Liczba postów : 34
Join date : 23/03/2015

Cierniowisko  Empty
PisanieTemat: Re: Cierniowisko    Cierniowisko  EmptyCzw Mar 26, 2015 8:23 am

Ach, a więc lwica mnie nie zrozumiała. Spróbowałem więc za nią powtórzyć. Ten zwrot by mi się akurat przydał.
[b]- Co... ty... powie...działeś? -[/b] powiedziałem bardzo niepewnie i powoli. Obym nie popełnił jakiejś gafy - inaczej lwica pewnie by mnie wyśmiała! [b]- Co... ty... powiedziałeś... Co ty powiedziałeś? -[/b] uśmiechnąłem się lekko. Chyba mi się udało. Nie byłem co prawda tego pewny, ale zawsze coś. Czekałem na reakcję lwicy
Powrót do góry Go down
Umoja
 Przybysz
 Przybysz
Umoja


Liczba postów : 44
Join date : 21/02/2015
Skąd : Ze Wschodu...

Cierniowisko  Empty
PisanieTemat: Re: Cierniowisko    Cierniowisko  EmptyCzw Mar 26, 2015 8:40 am

Słysząc słowa wa aż otworzyam pysk ze zdziwienia a potem się roześmiałam. - [b]Brawo Akise! Brawo! Świetnie![/b] - krzyczałam radośnie. Następnie wkazałam na siebie. - [b]Ja nazywam się Umoja[/b] - powiedziałam głośno i wyraźnie. Zamierzałam nauczyć lwa przedstawiania się w naszym ojczystym języku. Gdyby Akise nauczył się naszego języka, byłoby mu dużo łatwiej! Spojrzałam na niego wyczekująco. - [b]Saigo no kotoba o mō ichido itte kudasaimasenka[/b] - rzekłam. Znaczyło o mniej więcej "[i]Powtarzaj za mną[/i]" - [b]Ja nazywam się Akise[/b]
Powrót do góry Go down
Akise
 Zwykły Członek Stada
 Zwykły Członek Stada
Akise


Liczba postów : 34
Join date : 23/03/2015

Cierniowisko  Empty
PisanieTemat: Re: Cierniowisko    Cierniowisko  EmptyCzw Mar 26, 2015 8:50 am

Uśmiechnąłem się szeroko na wieść, że lwica chce mnie nauczyć tego... dziwnego według mnie języka. Nie bardzo wiedziałem co znaczyły wypowiedziane przez nią słowa, ale słysząc najpierw jej, a następnie swoje imię, uznałem to za przedstawienie się. Zacząłem więc powtarzać
[b]Ja... nazy... wam... się... Akise -[/b] powiedziałem bardzo wolno [b]- Ja... nazywam... się... Akise. Ja... nazywam się... Akise. Ja nazywam się Akise -[/b] Ostatni raz powiedziałem już szybciej i pewniej. Z uśmiechem czekałem na dalszą naukę
Powrót do góry Go down
Umoja
 Przybysz
 Przybysz
Umoja


Liczba postów : 44
Join date : 21/02/2015
Skąd : Ze Wschodu...

Cierniowisko  Empty
PisanieTemat: Re: Cierniowisko    Cierniowisko  EmptyCzw Mar 26, 2015 9:04 am

- [b]Brawo! No widzisz jak ci świetnie idzie? [/b]- pochwaliłam lwa - A[b] teraz coś trudniejszego. Hm... O już wiem, już wiem, już wiem![/b] - zawołałam olśniona - [b]Saigo no kotoba o mō ichido itte kudasaimasenka. Zapolujemy razem [/b]- postanowiłam nauczyć lwa jednego z najwarzniejszych zdań.
Powrót do góry Go down
Akise
 Zwykły Członek Stada
 Zwykły Członek Stada
Akise


Liczba postów : 34
Join date : 23/03/2015

Cierniowisko  Empty
PisanieTemat: Re: Cierniowisko    Cierniowisko  EmptyCzw Mar 26, 2015 9:16 am

Przechyliłem łeb słysząc słowa w jej języku. Ale widząc jej radość uniosłem ogon i uśmiechnąłem się. Słowa, które kazała mi powtórzyć, były dość trudne. Nie znałem również ich znaczenia. Ale najpierw spróbuję to powiedzieć, a potem będę się pytał o znaczenie
[b]-Za... po... ru... je... my... ra... zem... -[/b] zamiast "l" powiedziałem "r", ponieważ takiej litery w japońskim nie ma i nie potrafiłem jej wypowiedzieć [b]Zapo... rujemy... razem... Zaporujemy razem -[/b] uśmiechnąłem się [b]- Dōiu imidesu ka? -[/b] oznaczało to "Co to znaczy?"
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Cierniowisko  Empty
PisanieTemat: Re: Cierniowisko    Cierniowisko  Empty

Powrót do góry Go down
 
Cierniowisko
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Lions :: Wolne Ziemie :: Cynamonowe Równiny-
Skocz do: